Centar za socijalnu skrb Županja - O nama - Povijest

This page require Adobe Flash 9.0 (or higher) plug in.

Povijest

Centar za socijalnu skrb Županja smješten je u središtu grada u novom, namjenski građenom objektu 1997.godine.

U prošlosti su se poslovi socijalne skrbi obavljali u okviru nadležnog tijela pri tadašnjoj Skupštini općine Županja sve do 01. srpnja 1975. godine kada je osnovan Centar za socijalni rad Županja. Od početka 1998. godine ustrojen je kao Centar za socijalnu skrb Županja koji je javna ustanova pravna osoba, osnovan rješenjem ministarstva nadležnog za poslove socijalne skrbi, upisan u sudski registar i u upisnik ustanova socijalne skrbi, koje vodi nadležno ministastvo.

Mjesna nadležnost Centra obuhvaća 52.350 stanovnika  u ukupno 16 naselja, odnosno 8 općina (Bošnjaci, Babina Greda, Cerna, Drenovci, Štitar, Gradište, Gunja i Vrbanja) i Grad Županja U Centru je trenutačno uposleno ukupno 26 radnika.


Čuvajući integritet svakog pojedinca, uz načelo kompetencije, postići stupanj socijalne pravde svih građana na području našeg djelovanja koji će mu garantirati ljudsko dostojanstvo uz minimum sredstava za život dostojan čovjeka.

CENTAR ZA SOCIJALNU SKRB
ŽUPANJA 
Ažurirano (Srijeda, 06 Travanj 2011 20:06)

 
Protokol

Naše pomoći

Naše pomoći

Gdje se nalazimo


On-Line kontakt
Vaš email
Tema
Vaše ime
Vaš upit...
 Pošalji i meni kopiju
   
 
MSPIM Vijesti
Baner